Helinamin Çermik Termal

4
Puan1 Oylama
Yorum/Oyver
Temizlik
4,0
Konfor
4,0
Personel
4,0
Tesis
4,0

Tesis Hakkinda

MEZOPOTAMYA’DA BİR DÜNYA PROJESİ

Helinamin Çermik Termal Tatil Köyü projesi, kendi alanında dünyanın en büyük ve en kapsamlı termal tatil köyü projesi olma özelliğine sahiptir. Üç yüz dönüm arazi üzerinde inşa edilecek 3045 devre mülk konutunun yanı sıra, 308 yatak kapasiteli 4 yıldızlı butik oteli, 488 yatak kapasiteli 5 yıldızlı kongre ve spa oteli ile aynı zamanda bölgenin turizm alanında yapılan en önemli yatırımlarından birisi konumundadır.

35.000 metre kare kapalı alanlı spa ve welness center’ı, 25.000 metre kare kapalı alanlı alışveriş merkezi
ve cami, cem evi, kilise, sinagog ve diğer inanç grupları için özel ibadethaneleri ile bir hoşgörü örneği teşkil Helinamin Çermik Termal Tatil Köyü, Amerika’da özellikle yeşil binalar konusunda uzmanlaşmış, bir çok ödüle sahip Mimar Hakan Dölgen’in eşsiz tasarımı sayesinde, doğayla bütünleşen mimari yapısıyla konuşlandığı Aşukar Tepesi’nin inci gerdanlığı gibi parlamaktadır. Ekilecek yüz on bin fidanla orman havasına bürünecek projede, öngörülen yenilenebilir enerji sistemleri, katı atık arıtma sistemleri, hayata geçirilerek, çevreye ve yeşile duyarlılık en üst seviyede tutulacaktır.

Helinamin, iç mimari tasarımı ile de önemli bir ayrıcalığa sahiptir: Hilton, Swiss, Four Seasons gibi
prestijli otellerin iç tasarımlarını yapmış olan Mimar Hakan Yörüoğlu kaliteyi, sadelik ve zarafet ile bir arada sunmaktadır. Özellikle devre mülk dairelerinde doğal, organik ve antibakteriyel ürünler kullanarak, termalin sağladığı ruhsal dinlenme ve stresten arınmaya, tasarımla da katkı sağlamaktadır. 5 yıldızlı otellerin kral dairelerinde bile olmayan termal havuzu, Türk hamamı, geniş salon ve mutfağı ile konforun son noktasına ulaşan devre mülk daireleri, bütün bu özellikleriyle Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğini taşımaktadır.

Dünyada bulunan Termal sular içinde nitelik bakımından, İtalya’dan sonra ikinci olarak kabul edilen Diyarbakır Çermik Kaplıcaları, Helinamin’nin modern tesislerinde, uzman hekimler ve sağlık ekibi tarafından siz değerli misafirlerimizin hizmetine sunulmaktadır. Asıl amacı sağlığı korumak ve yaşam kalitesini yükseltmek olan kaplıca sularının yılda 10 günlük dönemlerde 21 seans olarak uygulandığında olası hastalıklardan korumanın yanı sıra, mevcut rahatsızlıklara da iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Helinamin, Gelincik Dağının komşusu Aşukar Tepesi’nin yamacında yer almaktadır. Sineg çayını kıyı şeridi olarak, boydan boya gören, Helinamin Termal Tatil Köyü, Doğanın sunmuş olduğu elverişli ortam sayesinde, yamaç paraşütü, balon turu, rafting, kayak, bungee-jumping, camping gibi adrenalin sporlarının yanı sıra ATV motor parkurları, go-kart pisti, kano, binicilik, tenis ve golf, kaykay pisti, futbol, voleybol, basketbol sahaları, bisiklet yolu, yürüyüş parkurları, tracking, su oyunları parkı, sadece 15 km uzaklıkta ki Fırat Nehri ve Atatürk Barajında su sporları yapma gibi, imkanlarıyla, Helinamin, tatilinize, huzurun yanında eğlenceyi de katmaktadır.
Helinamin içinde barındırdığı sağlık ve sosyal yaşam alanları, kültür etkinlik alanları ve sınırsız spor aktivite alanları ile bir dünya projesi olma özelliğini fazlasıyla hak etmektedir.
Helinamin Çermik Tatil Köyü, öngörülen 220 milyon dolarlık bütçesi ile Güney ve Doğu Anadolu bölgesine yapılan tarihin en büyük özel yatırımlarından biridir. Doğrudan ve dolaylı, yaklaşık 2000 kişiye istihdam sağlayacak olan proje sosyal boyutuyla da ayrı bir önem taşımaktadır.

Projenin sahibi Hamza Öner 1972’de Çermik’te dünyaya gelmiş, 14 yaşına kadar bu topraklarda yaşamış bir iş adamı. İş hayatına İstanbul’da devam etmekte olan Öner, daha çok batıya yatırım yapan birçok doğulu iş adamının aksine, sahip olduğu dünya vizyonu ve ticari öngörüsüyle Helinamin Çermik Termal Tatil Köyü projesine imza atmıştır. Geleceği kendi özünde bulacağına inanarak büyük cesaret gösteren Hamza Öner en büyük takdiri, en büyük alkışı hak etmektedir.

Şimdi gelin, insanlık medeniyetinin başladığı, yukarı Mezopotamya’da; uygarlıklar diyarı Diyarbakır’ın şirin ilçesi Çermik’te, Helinamin Termal Tatil Köyü’ünden sizde bir devre mülk alarak, insanlık tarihine eklenecek bu altın sayfada yerinizi alın.

Yorumlar

Puan Ver / Yorum Yap

Temizlik
Konfor
Personel
Tesis
Verilen Puan
Sadece Uyeler Yorum Yapabilir

Iletisim

Helinamin Çermik Termal Tatil Köyü MERKEZ :Haburman Caddesi No:54
Çermik/DİYARBAKIR

Fiyatlandirma

Once rezervasyon tarihini belirleyiniz.

Rezervasyon Yap